Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Nasza misja

Kępno gminą silnych rodzin i solidarnych mieszkańców przeciwdziałającą wykluczeniu społecznemu.

Ogłoszenie o wypłatach

Planowana wypłata świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczeń opiekuńczych oraz zasiłku stałego: 25.04.2024r. a zasiłku celowego: 10.04.2024r.

Dane tele-adresowe

Siedziba:
ul. księdza Wawrzyniaka 10
63-600 Kępno

Zapraszamy:
od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Kontakt:
tel. / fax: Sekretariat (62) 782 47 67 

tel. Świadczenia rodzinne (62) 782 01 39

e-mail: kontakt@mgops.kepno.pl

Spółdzielnia "Szansa"

Zapraszamy na stronę internetową:
www.szansa.kepno.pl

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Teleopieka Kępno

2020-09-21 17:03

Od września 2020 r. Gmina Kępno za pośrednictwem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępnie rozpoczęła kolejny etap projektu pn. „Nowa oferta dla osób starszych i osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Kępno” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach WRPO na lata 2014-2020. 
W ramach projektu 80 osób starszych, niesamodzielnych korzysta z systemu teleopieki. Teleopieka stanowi jedno z narzędzi polityki społecznej. Jest to system przywoławczy działający w domu podopiecznego przez 24 godz. na dobę, 365 dni w roku.
Uczestnicy projektu otrzymali specjalną opaskę z przyciskiem SOS. W razie zagrożenia życia bądź zdrowia, po naciśnięciu przycisku, automatycznie zostaje uruchomione połączenie w trybie głośnomówiącym z centrum alarmowym. Następnie operator zadecyduje o odpowiednim rodzaju interwencji.
W przypadku nagłego zdarzenia medycznego, nie zawsze osoba jest w stanie zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzięki posiadaniu dostępu do teleopieki w formie opaski, zwiększa się poziom poczucia bezpieczeństwa.
Teleopieka zapewnia podopiecznym bezpieczeństwo odciążając ich bliskich od wielu zmartwień. Stabilizacja emocjonalna sprzyja wówczas aktywniejszemu udziałowi w życiu społecznym.
Uczestnicy projektu wzięli udział w szkoleniu z przedstawicielem wykonawcy i podpisali umowy na użyczenie opaski. Będą mogli bezpłatnie korzystać z usług teleopieki do końca realizacji projektu tj. do 31 grudnia 2021 r.

Ponadto uczestnicy projektu otrzymają tzw. „Pudełka życia”, które pomogą ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji. W ramach projektu zakupiono 80 Pudełek życia, do których wkłada się wypełnioną Kartę Informacyjną. 
Niewielkie, czerwone pudełko umieszczone w lodówce może być cennym źródłem wiedzy o osobie, do której został wezwany zespół pogotowia ratunkowego.
Zestaw zawiera pudełko życia, kartę informacyjną oraz naklejkę na lodówkę. Wypełnienie karty informacyjnej z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych to skarbnica wiedzy dla lekarzy i ratowników medycznych!
Pudełko Życia powstało z myślą o szybkiej i sprawnej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pudełko może pomóc każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o sobie i chorobie, na którą cierpi, a także o uczuleniach, zażywanych lekach oraz kontaktach do najbliższych. Po pudełko, w razie potrzeby, sięgną ratownicy medyczni, którzy pojawią się u chorego w przypadku wezwania pomocy.
Uczestnicy projektu poza tym nadal mogą skorzystać z usług terapeuty i rehabilitanta w miejscu zamieszkania.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
Facebook